Szpital na razie na finansowym plusie

  • 6.04.2018, 13:11 (aktualizacja 06.04.2018 14:56)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-04-06sesjaszpital.mp4
Szpital jest w niezłej kondycji finansowej, ale stan ten może zostać szybko zachwiany- to wniosek z ostatniej sesji Rady Powiatu w Starachowicach. Lecznica odnotowała dodatni wynik w wysokości ponad 1,7 mln zł. Ma jednak kłopoty związane z obsługą osób cierpiących na choroby serca i układu krążenia. Jak ten stan odbije się na pacjentach?

Sytuacja Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach to temat, który wciąż wywołuje zainteresowanie lokalnych polityków. Powiatowi radni po raz kolejny poświęcili mu część obrad. Na marcowej sesji rozmawiano o sprawach finansowych i kadrowych oraz realizacji programu naprawczego lecznicy. Pełniąca obowiązki dyrektora szpitala Katarzyna Arent informowała też o roszadach wśród personelu.

 

Radny Dariusz Dąbrowski ocenił kondycję finansową szpitala jako nadal daleką od stabilności.

 

Jan Wzorek zwrócił m.in. uwagę na rysującą się w niedalekiej przyszłości potrzebę modernizacji budynku szpitala.

 

Marian Mróz po raz kolejny poruszył problem trudności z obsługą przez szpital wszystkich pacjentów kardiologicznych, po likwidacji działalności Polsko - Amerykańskich Klinik Serca w Starachowicach.

 

Radna i jednocześnie lekarz Maria Salwa zabrała głos z perspektywy pracownika szpitala, wystawiając dyrektor Arent wysoką ocenę.

 

Radna dodała, że obecną szefową szpitala czekają jednak nowe wyzwania związane z zatrzymaniem lekarzy.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe