Termomodernizacja staje się faktem

  • 6.04.2018, 13:15 (aktualizacja 06.04.2018 15:16)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-04-06gim4.mp4
Od kompleksu edukacyjnego na osiedlu Południe rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją obiektów użyteczności publicznej. Trzeci etap tego zadania ma zakończyć szeroko rozumiane docieplenia starachowickich szkół i przedszkoli. Koszt prac opiewa na ponad 37 mln zł.

W Przedszkolu Miejskim nr 10, Szkole Podstawowej nr 13 i Gimnazjum nr 4 ruszyły prace termomodernizacyjne. Ich koszt to ponad 13 mln zł. Mają zostać wykonane do końca sierpnia.


 

W ramach inwestycji będą realizowane zarówno prace wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Planowany jest także remont ścian fundamentowych, piwnicznych i przyziemia. Jak podkreślają dyrektorzy placówek realizacja robót jest dużym wyzwaniem dla nauczycieli, rodziców i uczniów.


 

Poza efektem wizualnym i poprawą warunków nauki dla dzieci i kadry pedagogicznej inwestycja ma przynieść wymierne oszczędności.


 

Wykonawcą prac termomodernizacyjnych jest wyłoniony w przetargu Zakład Remontowo – Budowlany Roman Olszowy.


 

Poza kompleksem na osiedlu Południe prace termomodernizacyjne ruszyły także w Przedszkolu Miejskim nr 2 przy ul. Oświatowej. Robotami objęte zostaną również Przedszkole Miejskie nr 11 przy ul. Górnej oraz w Szkoła Podstawowa nr 9. Dodatkowo w projekcie uwzględniono termomodernizację i przebudowę pięciu budynków na os. Wzgórze.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe