Ponad 320 biegaczy wzięło udział w starachowickim półmaratonie

  • 9.04.2018, 14:33 (aktualizacja 09.04.2018 15:20)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-04-09polmaraton.mp4
Ponad 320 osób pobiegło w II Półmaratonie Starachowickim Uczestnicy mieli do pokonania trasę główną liczącą 21 km, której mistrzem został Dawid Kubiec oraz dwa krótsze dystanse. Pomysłodawcą imprezy było stowarzyszenie Zabiegane Starachowice.

W minioną niedzielę aleja Armii Krajowej w Starachowicach zamieniła się na kilka godzin w trasę biegową. Ponad 320 osób w różnym wieku postanowiło spróbować swoich sił w II Półmaratonie Starachowickim, imprezie nie tylko dla zawodowców, ale także dla amatorów zdrowego stylu życia. Wyczynowcy mierzyli się z dystansem 21 km na trasie Starachowice - Lipie. Ci mniej zaawansowani decydowali się na 10 km, a trasę liczącą około 2 km

pokonywały już nawet kilkulatki. Wszyscy startowali z jednego miejsca – przejścia dla pieszych przy dawnym Bistro. Tam znajdowała się również meta. Przed niemałym wysiłkiem fizycznym należało odpowiednio przygotować ciało. Służyła temu kilkuminutowa rozgrzewka. Potem uczestnicy przeszli na start i po odliczaniu ruszyli: początkowo w jednym kierunku, a potem każdy zgodnie z wybranym dystansem.

 

Półmaraton wygrał Dawid Kubiec ze starachowickiego Klubu Juventa Kobex z wynikiem 1 godz.10 minut i 20 sekund. Drugi był Ukrainiec Wiktor Starodubcew (czas 1 h 11 m 41s), trzeci Rafał Czarnecki ze Skarżyska – Kamiennej (1 h 16 m 43 s). Z kobiet najlepsza była Lidia Czarnecka ze Skarżyska – Kamiennej, która w ogólnej klasyfikacji zajęła 25 miejsce z czasem 1h 36 m 49 s.

 

Dystans 10 km najszybciej pokonali Sylwester Lepiarz z Ostrowca Świętokrzyskiego (czas 32 minuty 4 sekundy) i Kinga Kacuga z Bałtowa (czas 40minut 5 sekund). Najkrótszą trasę liczącą 2 km 300 metrów tzw. „Dwójkę bez barier” z pierwszymi lokatami ukończyli starachowiczanie: Patryk Łyczak (8minut 41 sekund) i Samanta Bujnowska (11minut 14 sekund).

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe