Nowe warsztaty OHP jesienią

  • 10.04.2018, 14:49 (aktualizacja 10.04.2018 15:18)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-04-10ohp.mp4
W październiku ruszą nowe warsztaty Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Starachowicach. Obiekt przy ul. Hutniczej został już wykończony. Teraz przyszedł czas na jego doposażenie. Będzie to możliwe dzięki zastrzykowi gotówki, jaki Komenda Główna OHP skierowała do Starachowic.

Dofinansowanie z Komendy Głównej OHP trafi do starachowickiego Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy. Środki mają umożliwić wyposażenie nowego obiektu oraz zagospodarowanie jego otoczenie. Zaawansowanie inwestycji, która do tej pory pochłonęła już 2,5 mln zł sprawdzali komendant wojewódzki Jacek Sabat, poseł Krzysztof Lipiec oraz starosta Danuta Krępa.

 

W warsztatach mieścić się będą nowoczesne pracownie do nauki zawodu w 3 specjalnościach, a także świetlica.

 

Uruchomienie nowego budynku planowane jest w październiku. Wszystko wskazuje, że otwarcie zbiegnie się w czasie z jubileuszem 60-lecia OHP.

 

Starachowicki Ośrodek OHP obejmuje opieką prawie 300 podopiecznych. 187 osób ma zawartą umowę o pracę jako pracownicy młodociani.

 

Pochlebnie o nowej bazie OHP w naszym mieście wypowiadała się starosta Danuta Krępa.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe