Rozmawiano o przyszłości starachowickich zalewów

  • 10.04.2018, 14:50 (aktualizacja 10.04.2018 15:18)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-04-10lubianka.mp4
Rewitalizacja Lubianki, zagospodarowanie północnej linii brzegowej zbiornika Pasternik oraz oczyszczenie samego zalewu – to główne plany władz związane z uatrakcyjnieniem tych dwóch starachowickich akwenów. Najszybciej jednak możemy liczyć na remont grobli. Wał ma zostać naprawiony w tym roku.

Temat zagospodarowania Lubianki i Pasternika poruszono podczas spotkania radnych miejskich i powiatowych w Urzędzie Miejskim. Prace rewitalizacyjne otoczenia zalewu w południowej części miasta mają ruszyć w przyszłym roku. Obecnie powstaje dokumentacja techniczna tego zadania.


 

Równolegle powiat starachowicki prowadzi działania związane z planowanym remontem jazu wodnego. Realizacja tych prac nie jest jednak na razie pewna.


 

Istnieje obawa, że jeśli nie dojdzie do remontu urządzeń hydrologicznych zalew Lubianka po rewitalizacji nie zostanie napełniony wodą.


 

Pewna natomiast jest już część zagospodarowania Pasternika. Dotyczy ona remontu grobli.


 

Równolegle prowadzone są działania związane z odkupieniem terenów od gminy Wąchock. Uregulowanie kwestii własnościowych jest warunkiem koniecznym do powstania kładki na rzece Kamiennej.


 

Planowane jest także oczyszczenie samego Pasternika.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe