Muzycy z Filharmonii Świętokrzyskiej zagrali dla starachowickich seniorów

  • 12.04.2018, 09:05 (aktualizacja 12.04.2018 14:06)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-04-12koncertdlaseniorow.mp4
W Starachowickim Centrum Seniora w Galerii Skałka przy alei Armii Krajowej odbył się mini koncert muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej. Artyści zaprezentowali publiczności utwory na instrumenty smyczkowe i strunowe. W repertuarze znalazły się zarówno słynne klasyki, jak i kompozycje współczesne.

Starachowiccy seniorzy mogli się poczuć jak prawdziwi melomani. To za sprawą muzycznego wydarzenia, które odbyło się w Centrum Seniora w Galerii Skałka przy alei Armii Krajowej. Mieszkańców odwiedzili muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej m.in. wiolonczelistka Martyna Pasierbek, gitarzysta Piotr Restecki oraz pianista Aureliusz Mendela, który zaprezentował się w grze na keybordzie. Koncert zatytułowany „Audycja o Stradivariusie”, nawiązywał do postaci Antonia Stradivari, włoskiego lutnika (XVII – XVIII wiek), jednego z najwybitniejszych w historii budowniczych instrumentów. Publiczność usłyszała zarówno fragment powszechnie znanych „Czterech pór roku” Antonia Vivaldiego, jak i utwory skomponowane przez gości.

 

Występ kieleckich filharmoników był kolejnym wydarzeniem z cyklu „Senior z kulturą”. W planach znajduje się m.in. październikowy bezpłatny koncert dla mieszkańców miasta w sali widowiskowej SCK.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe