PWiK będzie kontynuować modernizację oczyszczalni ścieków

  • 13.04.2018, 13:29 (aktualizacja 13.04.2018 15:53)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-04-13pwik.mp4
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach startuje z ważną inwestycją, która może się przyczynić do zmniejszania ceny ścieków. W siedzibie spółki podpisano umowę z firmą, którą wykona modernizację części osadowo- biogazowej oczyszczalni przy ulicy Bocznej. Dzięki temu zmniejszy się ilość nieczystości stałych, Przedsiębiorstwo zapłaci mniej za ich wywóz, a mieszkańcy prawdopodobnie mogą liczyć na obniżki.

W siedzibie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach podpisano umowę na realizację modernizacji części osadowo - biogazowej oczyszczalni ścieków przy ulicy Bocznej. Zadanie będzie realizować wybrana w przetargu firma Control Process EPC Environmental Protection 4 z Krakowa. Jak mówił prezes starachowickiej spółki niewykluczone, że konsekwencją tej inwestycji będzie wprowadzenie w przyszłości obniżki ceny ścieków.

 

Zawarta z wykonawcą umowa modernizacji oczyszczalni opiewa na kwotę 22 mln 447 tys. zł. Zadanie w ponad 63% pokrywa Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Resztę sfinansuje PWiK i jak podkreśliła wiceprezydent Starachowic Ewa Skiba bez konieczności zadłużania się.

 

Planowany termin zakończenia prac to 30 listopada 2019 roku.

 

Wiceprezes firmy wykonawczej Tomasz Wiatr zapewnił, że prace nie spowodują zakłóceń w odbiorze ścieków od mieszkańców.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe