W Starachowicach powstają szkolne bieżnie i osiedlowe siłownie

  • 16.04.2018, 11:06 (aktualizacja 16.04.2018 14:41)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-04-16sp6.mp4
Przy Szkole Podstawowej nr 6 kończą się prace przy budowie bieżni lekkoatletycznej. Obiekt posiada 3 – tory oraz oddzielny rozbieg do skoku w dal. Podobne inwestycje powstaną także przy placówkach nr 1 i 9. A w niedalekiej przyszłości mieszkańcy osiedla Południe będą się mogli relaksować w tzw. Otwartej Strefie Aktywności.

Uczniowie zlokalizowanej na osiedlu Południe Szkoły Podstawowej nr 6 już wkrótce będą mogli wziąć udział w lekcjach wychowania fizycznego, uatrakcyjnionych o zajęcia na świeżym powietrzu. Umożliwi to budowana przy placówce kosztem 108 tys. zł trzytorowa bieżnia o długości 60 metrów wraz z rozbiegiem do skoku w dal. Inwestycją usatysfakcjonowana jest dyrektor szkoły.

 

Oprócz „szóstki” bieżnie sportowe powstaną także przy dwóch innych podstawówkach. Łączny koszt tych inwestycji to blisko 370 tys. zł.

 

Dopełnieniem inwestycji propagujących aktywny wypoczynek będą

tzw. Otwarte Strefy Aktywności zlokalizowane na osiedlu Południe. Gmina planuje 4 takie obiekty będące połączeniem siłowni plenerowych z placami zabaw. Jeden z nich zostanie zlokalizowany przy SP nr 6 na bazie plenerowych urządzeń do ćwiczeń.

 

Planowany koszt stref aktywności to 450 tys. zł. Gmina stara się o 225 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe