Finał Okręgowy Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w ZSZ nr2 w Starachowicach.

 • 17.04.2018, 12:41 (aktualizacja 17.04.2018 12:43)
 • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Finał Okręgowy Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w ZSZ nr2 w Starachowicach.
W Technikum nr2 im. E. Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr2 w Starachowicach odbył się Finał Okręgowy Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Techniki i Wynalazczości w Kielcach. W tym roku honorowy patronat nad Finałem Okręgowym Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości 2018 r. objęli: Danuta Krępa Starosta Powiatu Starachowickiego i Janusz Czyż Okręgowy Inspektor Pracy w Kielcach.

Celem Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, która jest kontynuacją Turnieju Młodych Mistrzów Techniki, jest chęć zainteresowania młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych problematyką ochrony własności przemysłowej. Uczestnictwo w Olimpiadzie pozwala poznać uczniom procedurę dokonywania zgłoszenia i rozpatrywania projektów wynalazczych. Materiał dotyczący historii wynalazków daje możliwość uczniom poznać jak kształtowały i ulepszały się wynalazki na przełomie wielu lat oraz poznania ich twórców.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:

Przewodniczący Olimpiady Wit Flis Prezes Wojewódzkiego Ośrodka Techniki i Wynalazczości w Kielcach, jednocześnie Rzecznika patentowego, Marek Pasternak - Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Techniki i Wynalazczości w Kielcach, także Rzecznika patentowego oraz pana Wojciecha Klejmana - Rzecznika patentowego.

Fundatorami nagród rzeczowych byli :

Starosta Powiatu Starachowickiego,

Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach,

Wojewódzki Ośrodek Techniki i Wynalazczości w Kielcach

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w zawodzie technika budownictwa : Dawid Zawadzki (2brt), Norbert Kubik (2brt) , Jakub Nowak (1brt) i Bartosz Pastuszka (1brt) – opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała Edyta Lubieniecka.

Uczestnikami Olimpiady byli uczniowie ze szkół technicznych, dla których poznanie prawnych podstaw ochrony twórczości technicznej i wykorzystania innowacji jest ważnym elementem przygotowania zawodowego.

Olimpiada składała się z dwóch części . pierwsza część pisemna (30 pytań testowych i trzy zadania problemowe) oraz druga część ustna. Gdy komisja sprawdzała prace, młodzież wraz z opiekunami uczestniczyli w przygotowanym przez pana Stanisława Golmento przedstawiciela Okręgowej Inspekcji Pracy w Kielcach prezentacji na temat : „Bezpieczeństwo uczniów w szkole”.

Ważną częścią Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości było uroczyste Podziękowanie Panu Stanisławowi Golmento, złożone przez naszych uczniów, uczestników uroczystości i dyrektora ZSZ nr2 w Starachowicach G. Małeckiej :

„W imieniu społeczności szkolnej Zespołu Szkół Zawodowych nr2 w Starachowicach chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować panu Stanisławowi Golmento przedstawicielowi Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach za długoletnią współpracę z naszą szkołą , przeprowadzenia wielu konkursów , warsztatów związanych z Bezpieczeństwem i Higieną Pracy, Prawem Pracy , z wdrażaniem i kontynuacją programu edukacyjnego - Kultura Bezpieczeństwa gdzie jest zaangażowanych wielu nauczycieli i uczniów naszej szkoły „

Przy ogromnych barwach wszystkich uczestników konkursu , Podziękowanie złożyła na ręce pana Stanisława pani dyrektor ZSZ nr2 w Starachowicach Grażyna Małecka.

 

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce: LO nr 3  im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Św.

II miejsce: Technikum nr2 im. E. Kwiatkowskiego w Z SZ nr2 w Starachowicach

II miejsce : Zespół Szkół nr 2- LO im. B Głowackiego w Opatowie   

Klasyfikacja indywidualna :

 1. Klaudia Sobolewska LO nr 3, im Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Św.

 2. Edyta Gierada ZS nr 2- Liceum Ogólnokształcące im. B. Głowackiego w Opatowie    

 3. Wiktor Płeszka LO nr 3, im Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Św.

 4. Norbert Kubik Technikum nr2 im. E. Kwiatkowskiego w Z SZ nr2 w Starachowicach

 5. Filip Jakub Arczewski LO nr 3, im Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Św.

 6. Dawid Zawadzki Technikum nr2 im. E. Kwiatkowskiego w Z SZ nr2 w Starachowicach

 7. Jakub Nowak Technikum nr2 im. E. Kwiatkowskiego w Z SZ nr2 w Starachowicach

 8. Karol Leżuch ZS Nr 3 w Ostrowcu Św.

 9. Michał Kaczmarzyk ZS Nr 3 w Ostrowcu Św.

 10. Filip Gawroński Kryj ZS nr 2- L O im. B. Głowackiego w Opatowie    

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe