Elżbieta Rafalska spędziła niedzielę w Starachowicach

  • 23.04.2018, 13:59 (aktualizacja 23.04.2018 16:12)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-04-23rafalska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska odwiedziła wczoraj Starachowice. Była w dwóch placówkach opiekuńczych, a następnie w siedzibie starostwa spotkała się z mieszkańcami. Przyjęła upominek od wielodzietnej rodziny i odpowiadała na pytania z sali.

W ramach wyborczych podróży Prawa i Sprawiedliwości po Polsce, w minioną niedzielę Starachowice odwiedziła Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. W naszym mieście podejmowali ją starosta Danuta Krępa oraz szef świętokrzyskich struktur PiS poseł Krzysztof Lipiec. Obecna była także wojewoda Agata Wojtyszek oraz parlamentarzyści Kielecczyzny. Wizyta rozpoczęła się od odwiedzin w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Bema, gdzie minister Rafalska po spotkaniu z pensjonariuszami wzięła udział w mszy świętej odprawionej w kaplicy zlokalizowanej w placówce. Potem była jeszcze wizytacja Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy, a w samo południe doszło do spotkania z mieszkańcami w starostwie powiatowym. W przemówieniu powitalnym starosta Danuta Krępa mówiła o polityce społecznej samorządu powiatowego, wymieniając placówki świadczące opiekę nad osobami niepełnosprawnymi oraz osobami w podeszłym wieku.

 

Starosta dodała, że dzięki pomocy finansowej rządu mógł powstać w 2016 roku Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób dorosłych z autyzmem i innymi zaburzeniami psychicznymi. Do tego faktu nawiązał także poseł Krzysztof Lipiec.

 

Minister Elżbieta Rafalska omówiła działania rządu PiS w zakresie pomocy społecznej. Wyraziła też uznanie dla wysokiej jakości usług świadczonych w tej sferze w województwie świętokrzyskim.

 

Dodała, że rząd który reprezentuje jest gotowy zmierzyć się zarówno z krytyką opozycji politycznej, jak i niezadowoleniem społecznym.

Od wielodzietnej rodziny ze Starachowic minister Elżbieta Rafalska otrzymała upominek, a następnie zajęła się odpowiedzią na pytania, które padły z sali. Była w nich mowa m.in. o zbyt niskich świadczeniach dla opiekunów osób niepełnosprawnych, o problemach rodzicielstwa zastępczego, a także o szansach na poszerzenie kręgu odbiorców programu 500 +.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe