Dzień patrona ZSZ nr 1 w plenerze

  • 24.04.2018, 11:11 (aktualizacja 24.04.2018 11:25)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-04-24hubalok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prelekcja, prezentacja sprzętu wojskowego, projekcja filmu historycznego oraz inscenizacje uczniowskie złożyły się na Obchody Święta Patrona Szkoły Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Towarzyszyły im wystawy oraz rozstrzygnięcie konkursu. Piknik historyczno militarny na terenie Muzeum Przyrody i Techniki zorganizowano pod hasłem: „ HUBAL: ostatni żołnierz – niezłomny bohater”.

Oryginalnie w tym roku społeczność Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach uczciła święto patrona szkoły. Uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście spotkali się na terenie starachowickiego muzeum, aby wziąć udział w cyklu wydarzeń poświęconych majorowi Henrykowi Dobrzańskiemu pseudonim „Hubal”.

 

W obchodach święta patrona szkoły wzięli udział przedstawiciele władz. Wśród nich znaleźli się poseł Krzysztof Lipiec, starosta Danuta Krępa oraz członkowie Zarządu Powiatu Monika Nowak i Andrzej Sendecki. Piknik historyczno-militarny był elementem uczczenia jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie składało się kilku elementów.

 

Jedną z części spotkania był wykład Łukasza Ksyty, autora książki „Major Hubal. Historia prawdziwa”.

 

Wydarzenie wzbogaciła projekcja filmu o Hubalu i jego żołnierzach wyprodukowanego w latach 90-tych przez Telewizję Starachowice. W produkcję czynnie zaangażowała się ówczesna nauczycielka placówki Małgorzata Dróżdż.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe