Harvester w płomieniach

  • 26.04.2018, 12:50 (aktualizacja 02.05.2018 14:43)
  • Straż Pożarna Starachowice
Harvester w płomieniach
24 kwietnia o godz. 15 Dyżurny Stanowiska Kierowania przyjął zgłoszenie o pożarze maszyny do obróbki drzewa na terenie leśnym w sąsiedztwie miejscowości Lipie. Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy z Jedonstki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach. Strażacy po pokonaniu piaszczystego dwukilometrowego odcinka leśnego  dotarli na miejsce zdarzenia

W chwili dojazdu pożarem objęta była komora silnika i kabina pojazdu. Operator maszyny samodzielnie opuścił pojazd i podjął nieudaną próbę ugaszenia pożaru przy pomocy dwóch gaśnic proszkowych.

 

Strażacy ugasili maszynę poprzez podanie dwóch prądów piany gaśniczej. Jednocześnie gaszono poszycie leśne, które zapaliło się w sąsiedztwie pojazdu. Na szczęście pożar lasu nie rozprzestrzenił się - spłonęło około 10 arów poszycia. Kolejnym etapem było schłodzenia komory silnika poprzez podanie prądów wody. Maszynę sprawdzono kamerą termowizyjną, która nie wykazała podwyższonej temperatury.

 

W działaniach trwających ponad dwie godziny wzięły udział 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej - 9 strażaków.

Straż Pożarna Starachowice

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe