Rowery dla SP 10

  • 26.04.2018, 13:14 (aktualizacja 26.04.2018 15:30)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-04-26rowery.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
O 4 trzykołowe rowery wzbogaciła się społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach. Sprzęt trafił do placówki dzięki współpracy z Fundacją Eco Textil ze Skarżyska Kamiennej. To wynik zbiórki niepotrzebnej odzieży przez społeczność szkolną.

„Zrób porządek w szafie” to hasło akcji dzięki której do Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach trafiły specjalistyczne rowery. Organizatorem zbiórki ubrań była Fundacja Eco Textil ze Skarżyska Kamiennej i to ona ufundowała pojazdy.

 

Społeczność SP 10 zebrała ponad pół tony odzieży. Jak podkreślają przedstawiciele Fundacji zebrane tekstylia poddawane są 100% recyklingowi, a środki pochodzące z przetworzonej odzieży przeznaczane są na niesienie pomocy dzieciom i młodzieży dotkniętej niepełnosprawnością.

 

Akcja znakomicie spełniła także rolę edukacyjną zaznajamiając uczniów z problematyką ekologiczną.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe