Burzliwa dyskusja na temat funkcjonowania Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy

  • 26.04.2018, 13:16 (aktualizacja 26.04.2018 15:31)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-04-26sesjarp.mp4
Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi znów wzbudza emocje. Jego działalność już nie raz krytykował radny Andrzej Kominek i tak stało się również na dzisiejszej sesji. Główny zarzut dotyczył tego, że placówka nie traktuje priorytetowo osób cierpiących na autyzm. W podobnym tonie wypowiadała się powiatowa opozycja.

Tematykę dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Starachowicach zdominowała pomoc społeczna. Szczególną aktywność samorządowców wzbudziła informacja o działalności Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi, przedstawiona przez jego kierowniczkę Renatę Bernaciak. Długą dyskusję zapoczątkowało wystąpienie Andrzeja Kominka, założyciela stowarzyszenia wspierającego osoby cierpiące na autyzm „Otwórzmy świat” i jednego z inicjatorów uruchomienia dla nich placówki terapeutycznej.

 

W odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstał Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy, jednak radny kilkakrotnie informował na forum publicznym, że nie spełnił on oczekiwań ani jego, jako rodzica autystycznego syna, ani członków wspomnianej organizacji. Także i tym razem wypowiedział się niepochlebnie o placówce oraz o przygotowanej na jej temat informacji.

 

Rodzajem kropki nad i w tym ciągu ścierających się opinii było wystąpienie matki 22 - letniego autysty.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe