Ćwiczenia wojskowe uczniów ZDZ i harcerzy 

  • 2.05.2018, 13:30
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-05-02manewry.mp4
Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy „Rezerwa” oraz 100 Drużyna Harcerska „Wataha”, Liga Obrony Kraju i Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach zaprosiły uczniów klas mundurowych oraz harcerzy do udziału w I Manewrach Sportowo - Obronnych. Uczestnicy rozbili obóz nad zalewem Lubianka, w którym trenowali różne umiejętności przydatne w wojsku, a potem wzięli udział w praktycznym sprawdzianie. Najlepszym nagrody wręczyli przedstawiciele polskich sił zbrojnych.  

Uczniowie klas mundurowych ze szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach i Starachowicach, harcerze starachowickiego „Wilczego Szczepu” oraz młodzi działacze Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy „Rezerwa” zostali zaproszeni do udziału w I Manewrach Sportowo – Obronnych, dzięki którym mogli przejść namiastkę zaprawy wojskowej. Głównym organizatorem tego interesującego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie  „Rezerwa” przy współpracy z 100 Drużyną Harcerską „Wataha”, Ligą Obrony Kraju oraz Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach. Uczestnicy przez 3 dni biwakowali  na terenie harcerskiego ośrodka „Lubianka” gdzie najpierw trenowali, a potem wzięli udział w nie lada wyzwaniu, jakim był 10 - kilometrowy bieg po lesie. W jego trakcie musieli wykonać szereg zadań obejmujących m.in. posługiwanie się bronią palną, strzelanie z łuku walijskiego,rzut granatem, ćwiczenia sprawnościowe z wykorzystaniem lin. Przewidziano także konkurs ze znajomości lokalnej historii. W uroczystym podsumowaniu manewrów wzięli udział przedstawiciele polskich sił zbrojnych: płk Artur Barański, dowódca X Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej oraz ppłk Mirosław Smerdzyński, szef Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kielcach.

 

Był też obecny Mirosław Siedlak, prezes „Rezerwy”,  dyrektor szkół ZDZ w Starachowicach Małgorzata Małek oraz ppłk Franciszek Adam Lefek, kierujący zarządem powiatowym Ligi Obrony Kraju w Starachowicach.

Kluczowym punktem spotkania było nagrodzenie najlepszych. W gronie docenionych znaleźli się: Julita Kusiak, reprezentująca Stowarzyszenie „Rezerwa”, która została uznana za najlepszego indywidualnego uczestnika manewrów oraz drużyna klas mundurowych ZDZ Kielce, która zajęła I miejsce w dwóch kategoriach: strzelanie oraz najlepszy zespół. 

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe