Trzeciomajowy piknik na Szlakowisku

  • 4.05.2018, 13:43 (aktualizacja 04.05.2018 15:01)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-05-04szlakowisko.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przedłużeniem obchodów Konstytucji 3 – go Maja była mniej oficjalna impreza plenerowa, propagująca treści narodowe w rozrywkowej formie. Zorganizowano ją na placu przy ulicy Na Szlakowisku z inicjatywy prezydenta Starachowic Marka Materka. Program przygotowano tak, by uczestnicy w każdym wieku znaleźli coś dla siebie, a państwowe święto zapamiętali jako czas spędzony z rodziną i znajomymi.

Trzeciomajowy piknik odbył się po południu na Szlakowisku, jako kontynuacja wcześniejszych obchodów zorganizowanych pod Pomnikiem Niepodległości. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Dla najmłodszych dostępne były dmuchańce, karuzela samolotowa, przygotowano też szereg gier i zabaw. Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wzięli udział w wyścigu rowerków dziecięcych.

 

Mali zawodnicy pokonywali trasę około 100 metrów, a na mecie czekały na nich pamiątkowe medale i upominki. Starsi mogli skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, sprawdzić się w strzelaniu z łuku,czy pograć w dmuchane piłkarzyki. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 przygotowali konkurs wiedzy o symbolach narodowych z nagrodami w postaci flag. Była też okazja do wysłuchania koncertu piosenek żołnierskich w wykonaniu zespołów „Wiarusy” i „Patrol”.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe