Długi majowy weekend 2018 - podsumowanie

  • 7.05.2018, 11:15
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Długi majowy weekend 2018 - podsumowanie
Długi majowy weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało blisko 4000 policjantów. Od 27 kwietnia do 6 maja doszło do 31 wypadków, w których zginęło 3 osoby, a 44 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali 127 nietrzeźwych kierujących.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać zwiększoną ilość patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

 

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

 

Od 27 kwietnia do 6 maja doszło do 31 wypadków, w których zginęło 3 osoby, natomiast 44 osoby zostało ranne. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 127 nietrzeźwych kierujących. W trakcie trwania działań 96 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Dodatkowo 16 kierujących utraciło uprawnienia do kierowaniem pojazdami za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe