Oferta powiatu w zakresie opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi i seniorami

  • 8.05.2018, 14:04 (aktualizacja 09.05.2018 18:25)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-05-08sesjarp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pomoc społeczna zdominowała tematykę ostatniej sesji Rady Powiatu w Starachowicach. Radni wysłuchali informacji przedstawicieli instytucji pieczy zastępczej, domów pomocy społecznej oraz warsztatów terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych.

Powiat starachowicki świadczy wieloaspektową pomoc społeczną poprzez instytucje, których działalność koordynuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Na ostatnim posiedzeniu Rada Powiatu w Starachowicach wysłuchała informacji o sukcesach, problemach i potrzebach placówek wspierających osoby starsze, niepełnosprawne oraz dzieci nie mogące liczyć na opiekę biologicznych rodziców. Opiekę nad seniorami sprawują dwa domy pomocy społecznej: w Starachowicach oraz w Kałkowie - Godowie w gminie Pawłów.

 

Dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą się wychowywać w biologicznych rodzinach znajdują pomoc w specjalistycznych placówkach, nazywanych potocznie domami dziecka. Jedna z nich działa od 2012 roku w budynku Szkoły Podstawowej w Stawie Kunowskim w gminie Brody, ale jak informowała dyrektor w tym roku planowana jest przeprowadzka do bursy ZSZ nr 1 w Starachowicach.

 

W Starachowicach działają ponadto trzy placówki typu rodzinnego, w których podopieczni znajdują namiastkę ogniska domowego.

 

Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z pomocy oferowanej przez Warsztaty Terapii Zajęciowej.

 

Oprócz Starachowic WTZ działa także w Kałkowie- Godowie przy tamtejszej parafii rzymskokatolickiej.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe