Strefa planuje kupno działek po niedoszłej biogazowni i na Elaboracji

  • 8.05.2018, 14:04 (aktualizacja 08.05.2018 15:21)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-05-08strefa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Specjalna Strefa Ekonomiczna chce nabyć ponad 10 ha terenu w Starachowicach. Chodzi o działkę przy ulicy Radomskiej, na której nie doszło do budowy biogazowni i bioelektrowni. Spółka jest też zainteresowana kupnem nieco większej nieruchomości w gminie Wąchock, należącej do Centrum Odzysku i Recyklingu. Jak mówi prezes, duże tereny to łakomy kąsek dla strefy i szansa na ściągnięcie poważnych inwestorów.

SSE „Starachowice” planuje dwie transakcje związane z nabyciem nowych dużych terenów w naszym mieście i sąsiedniej gminie Wąchock. Chodzi o kupno dwóch działek, bardzo atrakcyjnych dla inwestorów ze względu na ich dużą ponad 10- hektarową powierzchnię.

 

Jedną ze wspomnianych nieruchomości jest teren byłych Zakładów Drzewnych przy ul. Radomskiej w Starachowicach. Spółka Bioelektrownie Świętokrzyskie chciała tam zbudować bioelektrownię i biogazownię, ale po protestach sąsiednich firm oraz okolicznych mieszkańców, ostatecznie zrezygnowała z tych planów w ubiegłym roku. Wystawioną na sprzedaż działką zainteresowała się starachowicka strefa.

 

Kolejna nieruchomość, która znalazła się w orbicie zainteresowania strefy znajduje się przy ulicy Elaboracja w gminie Wąchock i należy do Centrum Odzysku i Recyklingu. Chodzi o osławione składowisko odpadów, które po kontrolach przeprowadzonych na skutek trzykrotnych podpaleń, minister środowiska polecił zamknąć. Teren liczy około 14 ha.

 

Prezes Marcin Perz powołując się na tajemnicę handlową nie chce na razie zdradzić tożsamości inwestorów.

 

Wiadomo jeszcze, że chodzi o firmy z kapitałem polskim. Prezes Perz dodaje, że niedawno strefa sfinalizowała podobną, pod względem wielkości terenu, transakcję w podstrefie w Iłży.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe