Wóz dla ochotników z Ostrożanki jako upominek na dzień strażaka

  • 8.05.2018, 14:05 (aktualizacja 08.05.2018 15:22)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-05-08ostrozanka.mp4
W dniu św. Floriana patrona strażaków, druhowie ochotnicy z Ostrożanki w gminie Mirzec otrzymali bardzo przydatny prezent. To wóz bojowy, który wcześniej służył w komendzie w Starachowicach. Pojazd został przekazany w trakcie uroczystości, której elementem była oryginalna ceremonia nadania mu imienia.

Tegoroczne obchody Dnia Strażaka w gminie Mirzec zbiegły się z przekazaniem dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrożance samochodu ratowniczo-gaśniczego. W uroczystości wzięli udział poseł Krzysztof Lipiec, wicewojewoda Andrzej Bętkowski, starosta Danuta Krępa, wójt Mirca Mirosław Seweryn oraz liczni samorządowcy. Środowisko pożarnicze reprezentowali z-ca komendanta wojewódzkiego Robert Sabat, komendant powiatowy Wiesław Ungier oraz licznie zebrani druhowie z terenu powiatu starachowickiego.

 

Historię powstania OSP w Ostrożance przypomniał jej prezes Stefan Niewczas. Jednostka działa od 1983 roku. Początkowo tworzyło ją 35 osób. Ich prężne działanie wraz z zaangażowaniem społeczności lokalnej doprowadziło do szybkiego wybudowania remizy strażackiej.

 

W tym roku strażacy ochotnicy z Ostrożanki obchodzić będą 35-lecie swojej działalności. Rocznica ta zbiegła się w czasie z przekazaniem jednostce wozu bojowego, który był dotychczas eksploatowany w starachowickiej jednostce. Poświęcenia pojazdu dokonał ks. kanonik Daniel Kobierski w asyście wójta Mirosława Seweryna.

 

W ceremonii przekazania udział wzięli: matka chrzestna pojazdu starosta Danuta Krępa, opiekun wójt Mirosław Seweryn oraz przedstawiciele lokalnej społeczności. Kluczyki do samochodu przekazali: zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach Robert Sabat, poseł Krzysztof Lipiec i wicewojewoda Andrzej Bętkowski. Po zdjęciu symbolicznej szarfy samochód nazwano „Ostry” i zaprezentowano go widzom.

 

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Nie zabrakło życzeń dla strażaków w dniu ich święta.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe