XIV edycja Pikniku Archeologicznego „Rydno”

  • 10.05.2018, 13:08 (aktualizacja 10.05.2018 14:36)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-05-10rydno.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już po raz 14 – ty nad brzegiem rzeki Kamiennej na obrzeżach Wąchocka będzie się można cofnąć w czasie o setki tysięcy lat. Na fascynującą podróż do epoki kamiennej zapraszają organizatorzy Pikniku Archeologicznego „Rydno”. W zainscenizowanych obozowiskach z pradziejów można zobaczyć jak żyli, ubierali się, bronili, czy co jedli ówcześni osadnicy. Prehistoryczna impreza wystartowała dziś i potrwa do niedzieli. Wstęp bezpłatny.

Rozpoczęła się już XIV odsłona Pikniku Archeologicznego „Rydno”.

Organizowana corocznie impreza popularyzuje rodzimą prehistorię, ponieważ odbywa się w pobliżu rezerwatu Archeologicznego „Rydno”, prezentującego unikatowe na skalę europejską ślady bytności ludzi z epoki kamienia. Ich charakterystycznym zajęciem była produkcja ochry, rdzawego barwnika pozyskiwanego z rudy żelaza o znaczeniu kultowym, zdobniczym i medycznym. W czasie pikniku, który rozpoczął się dziś, będzie możliwość podpatrzenia tego procesu.

 

Ale prehistoryczna produkcja to zaledwie część atrakcji. W obozowiskach zainscenizowanych przez pasjonatów z Klubu Archeologicznego „Rydno” działającego przy Międzyszkolnym Oddziale PTTK w Starachowicach będzie można zapoznać się także z życiem codziennym paleolitycznych łowców - zbieraczy oraz pierwszych rolników neolitycznych.

 

Już tradycyjnie będzie też poczęstunek prehistoryczną potrawą.

 

Organizację pikniku wesprą jak zwykle inni pasjonaci archeologii oraz naukowcy.

 

Współorganizatorem pikniku jest także Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wąchocku. Od dziś do piątku w imprezie będą uczestniczyć zorganizowane grupy szkolne. Natomiast w sobotę i niedzielę będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych w godzinach 10.00 – 17.00. W tych czasie program zostanie wzbogacony m.in. o: plenerową wystawę, piknikowe kino oraz spacer z przewodnikiem po rezerwacie „Rydno”.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe