Oficjalne otwarcie nowego ronda w najbliższy wtorek

  • 11.05.2018, 12:54 (aktualizacja 11.05.2018 14:46)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-05-11oddanieronda.mp4
W końcu nadszedł dla kierowców kres utrudnień, związanych z zamknięciem ulicy Szkolnej na czas budowany ronda przy jej zbiegu z Iglastą. Realizowana już od 8 miesięcy inwestycja zostanie oficjalnie zakończona 15 maja. Tak wynika z zapewnień inwestora, czyli samorządu powiatowego. Mniej więcej w tym samym czasie ma być także gotowy, budowany przez gminę, drogowy łącznik między rondem a szpitalem.

Rondo u zbiegu ulic Szkolnej i Iglastej w Starachowicach budowane przez samorząd powiatowy nakładem około 2,5 mln zł od sierpnia 2017 roku, ma wreszcie zaistnieć w praktyce na drogowej mapie naszego miasta. Dla słusznie zniecierpliwionych kierowców jest dobra wiadomość. Pojawiła się ona na czwartkowej konferencji prasowej starosty Danuty Krępy i prezydenta Marka Materka.

 

Przypomnijmy, że rondo w miejscu dzisiejszego zbiegu ulic Szkolna – Iglasta ma mieć średnicę 36 m ze środkową 21- metrową wyspą oraz jezdnię o szerokości 6 m.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe