Wielkanocna wizyta w opactwie

  • 28.03.2016, 13:00 (aktualizacja 30.03.2016, 17:23)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Wielkanocna wizyta w opactwie
Za nami Święta Wielkanocne - najważniejsze święta dla chrześcijan. To najbardziej uroczysta pamiątką zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Wielkanoc zakończyła Wielki Tydzień, stanowiący wspomnienie najważniejszych wydarzeń kształtujących wiarę chrześcijańską. Wielki Tydzień rozpoczęła Niedziela Palmowa, czyli upamiętnienie wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Ostatnie trzy doby tego tygodnia Wielki Czwartek, Wielki Piątek , Wielka Sobota i Wielka Niedziela znane są jako Triduum Paschalne.

 

Świętowanie Wielkanocy rozciąga się na kolejne osiem dni – oktawę wielkanocną, a następnie cały Okres wielkanocny, który trwa 50 dni. Jego zakończeniem jest dzień pięćdziesiątnicy – Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Przez cały ten czas rozważa się Zmartwychwstanie Pańskie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe