Powiat otrzymał oczekiwaną dotację na oddział zakaźny

  • 14.05.2018, 14:13 (aktualizacja 14.05.2018 14:54)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-05-14dotacjazakazny.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest pomyślna wiadomość dla pacjentów oddziału zakaźnego w Starachowicach. Władze powiatu otrzymały z budżetu państwa dotację na jego przenosiny do budynku szpitala. Pomoc w wysokości blisko 3 mln umożliwi rozpoczęcie adaptacji pomieszczeń pod przeprowadzkę.

Pacjenci oddziału zakaźnego starachowickiego szpitala w tym roku mają otrzymać godziwe warunki do leczenia. Placówka zostanie przeniesiona ze starego budynku, mieszczącego się poza kompleksem szpitalnym, do pomieszczeń w lecznicy wynajmowanych wcześniej przez Polsko - Amerykańskie Kliniki Serca. Jest to możliwe dzięki dotacji przyznanej z budżetu państwa, o co wnioskowały władze powiatu. Dobrą wiadomością podzielono się na dzisiejszej konferencji prasowej.

 

Starosta Danuta Krępa przypomniała powody przenosin oddziału w nowe miejsce.

 

W pozyskanie środków na zafunkcjonowanie oddziału zakaźnego zaangażował się szef PiS w Świętokrzyskiem poseł Krzysztof Lipiec.

 

Pełniąca obowiązki dyrektora szpitala Katarzyna Arent dodała, że kierowana przez nią placówka jest gotowa do ogłoszenia przetargu niezwłocznie po tym, gdy władze powiatu oficjalnie odbiorą dokument o przyznaniu dotacji.

 

Po przenosinach oddział zakaźny będzie się mieścił w pobliżu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ma liczyć 16 łóżek.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe