Łącznik między szpitalem a Szkolną gotowy

  • 14.05.2018, 14:16 (aktualizacja 14.05.2018 14:55)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-05-14droga.mp4
To już pewne – jutro pojedziemy łącznikiem pomiędzy ulicami Batalionów Chłopskich i Szkolną. Około kilometrowa droga została wybudowana po zupełnie nowym śladzie. Inwestycja kosztowała ponad 3,5 mln zł.

Z jej informacji powinni cieszyć się wszyscy kierowcy. W wtorek 15 maja zostanie oddane do użytkowania przedłużenie ulicy Batalionów Chłopskich do Szkolnej. Dziś na terenie zakończonej już inwestycji spotkali się samorządowcy wraz z wykonawcami prac. Ponakreślano wagę realizacji tego zadania.

 

Prace wykonywała firma Budromost Starachowice. Niestety roboty zakłóciły utrudnienia, na które napotkali drogowcy. Zaskutkowało to znaczącymi opóźnieniami realizacji zadania. Problemem była niska nośność gruntów.

 

Uczestnicy spotkania szczególnie zwracali uwagę na wagę budowy nowej drogi dojazdowej do szpitala powiatowego.

 

Prezydent Marek Materek poinformował także o kolejnych planowanych inwestycjach, które mają usprawnić ruch w naszym mieście. Wśród nich znajdują się m.in.: północno-zachodnia obwodnica Starachowic, wiadukt nad torami w Starachowicach Dolnych i nowa Moniuszki.

 

Planowana jest także budowa 2 zjazdów z ulicy Radomskiej na teren Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice.

 

Odkorkowaniu ulicy Radomskiej ma służyć także budowa ronda u zbiegu ulicy Radomskiej i Batalionów Chłopskich. Obiekt ma powstać do 30 czerwca.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe