Rondo Szkolna – Iglasta od dziś już oficjalne przejezdne

  • 15.05.2018, 14:09 (aktualizacja 15.05.2018 14:35)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-05-15rondo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Starachowicach już oficjalnie pojawiło się nowe rondo w miejscu zbiegu ulic Szkolnej i Iglastej. Dziś dokonano uroczystego odbioru inwestycji. Kosztowała prawie 2,5 mln zł.

Kierowcy wreszcie się doczekali. Po ponad 8 miesiącach budowy w miejscu zbiegu ulic Szkolnej i Iglastej w Starachowicach zafunkcjonowało nowe rondo. Inwestorem zadania był powiat starachowicki.

 

Jak podkreśliła starosta o wykonaniu inwestycji zadecydowały intencje prospołeczne: ulżenie kierowcom zmuszonym pokonywać zakorkowaną ulicę Radomską. Rondo umożliwi bowiem wygodniejsze dojechanie do szpitala, czy w okolice ulicy Konstytucji 3- Go Maja z ominięciem newralgicznej trasy.

 

Nowe rondo ma średnicę 36 metrów ze środkową 21 - metrową wyspą oraz jezdnię o szerokości 6 m. Powstał ponadto 2 - metrowy azyl dla pieszych, chodniki oraz nowy parking w pobliżu Zespołu Szkół Zawodowych nr 3. Dodatkowo od ronda w kierunku ulicy Batalionów Chłopskich wybudowana została nowa droga z chodnikiem o długości 200 i szerokości 6 m, która łącząc się z wykonanym przez gminę Starachowice odcinkiem umożliwi dotarcie pod sam szpital. Dziś odbyło się uroczyste zakończenie prac z licznym udziałem przedstawicieli władz różnego szczebla.

 

Jak się okazuje, choć rondo zostało oficjalnie zakończone, to nie koniec wydatków w tym miejscu. Trzeba choćby ogrodzić boisko przy ZSZ nr 3, by w trakcie gry piłka nie lądowała na pobliskiej jezdni. Szacowany koszt to kwota do 80 tys. zł.

 

Na jeszcze inne, dodatkowe koszty zwraca uwagę Marian Mróz przewodniczący komisji budżetu i finansów w radzie powiatu.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Max
Max 15.05.2018, 21:11
W koncu!!! dłużej się nie dało?

Pozostałe