Szpital poszukuje specjalistów

  • 16.05.2018, 14:52 (aktualizacja 16.05.2018 15:00)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-05-16szpital.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kadrowe problemy szpitala, które przyczyniły się do miesięcznego zawieszenia działalność oddziału reumatologicznego zaniepokoiły pacjentów. Chorych interesuje obsada kadrowa oddziałów innych specjalności i ewentualne zagrożenia ich dalszego funkcjonowania. P.o. dyrektora Katarzyna Arent uspakaja i podkreśla, że lecznica nie będzie zamykała żadnych oddziałów.

Jeszcze przez dwa tygodnie oddział reumatologiczny starachowickiego szpitala będzie nieczynny. Miesięczny przestój pracy komórki spowodowany jest rezygnacją z pracy dwóch specjalistów reumatologii i trudnościami w pozyskaniu nowych lekarzy. Przyszłość oddziału po tym terminie także nie jest pewna i zależy od pozyskania medyków. Według dyrekcji placówki sytuacja na innych oddziałach jest unormowana.

 

Szpital jednak potrzebuje lekarzy specjalistów. Poszukiwani są m.in.: pediatrzy i neonatolodzy, interniści, chirurdzy, ginekolodzy i anestezjolodzy.

 

Większe zapotrzebowanie kadrowe jest także na lekarzy kardiologów. Ma to związek z planowanym rozszerzeniem działalności tego oddziału o około 25 łóżek.

 

Nie ma nadal rozstrzygnięcia w kwestii uruchomienia w lecznicy oddziału chirurgii naczyniowej.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe