Władze powiatu sadzą Dęby Pamięci na 100 - lecie niepodległości

  • 16.05.2018, 14:53 (aktualizacja 22.05.2018 16:21)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-05-16dabpamieci.mp4
Przed kościołem p.w Wszystkich Świętych w Starachowicach starosta Danuta Krępa w asyście m.in. posła i proboszcza parafii posadziła Dąb Pamięci, w ramach przygotowań do jubileuszu 100 –lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Drzewko jest potomkiem słynnego „Bartka” z okolic Zagnańska, jednego z najstarszych dębów w Polsce. Takie same sadzonki rosną już także przed starostwem, muzeum, szpitalem oraz II Liceum Ogólnokształcącym.

„Bartuś”, czyli drzewko rozmnożone ze słynnego dębu „Bartek” zieleni się od wczoraj przed kościołem p. w. Wszystkich Świętych w Starachowicach. Sadzonka, jest jednym z pięciu Dębów Pamięci, posadzonych już wcześniej przez budynkami: Starostwa Powiatowego, Muzeum Przyrody i Techniki, II Liceum Ogólnokształcącego oraz Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Są one formą świętowania tegorocznego jubileuszu 100 –lecia odzyskania niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918 roku. Sadzenie młodego dębu przed kościołem odbyło się w licznej asyście z udziałem m.in. starosty Danuty Krępy, posła Krzysztofa Lipca, nadleśniczego Nadleśnictwa Starachowice Ryszarda Bisa oraz ks. kan. Marka Janasa, proboszcza parafii.

 

Nadleśniczy Ryszard Bis przekazał księdzu proboszczowi dokument zaświadczający o autentycznym pochodzeniu starachowickiego drzewka od „Bartka”.

 

Następnie dokonano ceremonialnego posadzenia dębu oraz wręczono certyfikaty także przedstawicielom pozostałych placówek, przed którymi już rosną pamiątkowe drzewka.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe