Pomysł na rozładowanie korków na Dolnych

  • 17.05.2018, 12:38 (aktualizacja 17.05.2018 16:26)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-05-17wiadukt.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest już gotowa koncepcja budowy wiaduktu nad torami kolejowymi w Starachowicach Zachodnich, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, wykonana na zlecenie powiatu starachowickiego. Wizualizacja inwestycji została zaprezentowana na konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym. Samorządowcy zapowiadają ogłoszenie przetargu w systemie zaprojektuj i wybuduj jeszcze w tym miesiącu.

Prawie 1,5 km długości ma mieć wiadukt nad torami w Starachowicach Zachodnich. Zdaniem władz powiatu będzie to kluczowa inwestycja najbliższej przyszłości. Według zapowiedzi roboty drogowe mają ruszyć wiosną przyszłego roku.

 

Nieznane na razie są koszty inwestycji, w planach samorządowców jest jednak zabieganie o środki zewnętrzne na realizację prac. Źródłem ma tu być subwencja rezerwy ogólnej budżetu państwa.

 

Władze powiatu liczą również na udział finansowy miasta w realizacji inwestycji. W planach jest także utrzymanie przejazdu kolejowego.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe