Uczniowie z całej Polski łamali głowy w Starachowicach

  • 28.05.2018, 14:29 (aktualizacja 28.05.2018 14:45)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-05-28lamiglowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już po raz 27 Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum STO zaprosiły uczniów z całej Polski do konkursu twórczego i logicznego myślenia. Do Starachowic przyjechali reprezentanci 14 placówek – łącznie prawie 90 uczniów. Młodzież rywalizowała o tytuł Łamigłowy Roku.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Łamigłowy w Starachowicach, zgromadziła w minioną sobotę prawie 90 uczniów ze szkół społecznych z różnych polskich miast oraz starachowickich placówek publicznych. Uczestnicy rywalizowali w 5 grupach wiekowych.

 

Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami sprawdzającymi ich umiejętności w zakresie logicznego myślenia oraz kreatywności.

 

W budynku Gimnazjum nr 2 spotkali się najlepsi reprezentanci 14 szkół.

 

Laureaci konkursu zostali uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami. W kategorii młodzików pierwsze miejsce zajął Piotr Bojara ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach. Wśród kadetów najlepsza okazała się Katarzyna Zawiła reprezentująca Społeczną Szkołę Podstawową STO w Starachowicach. Uczeń Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 STO w Warszawie Tomasz Salski zwyciężył w kategorii juniorów. Natomiast w dwustopniowej kategorii żaków na pierwszych miejscach uplasowali się Sonia Baranowska ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 STO w Warszawie oraz Szymon Tuz reprezentujący Społeczne Gimnazjum STO w Starachowicach. Drużynowo prym wiodły placówki Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Wśród szkół podstawowych zwyciężyła jednostka z Warszawy, a wśród gimnazjów ze Starachowic.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe