Jest szansa na ministerialne dofinansowanie budowy hali przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3

  • 28.05.2018, 14:31 (aktualizacja 28.05.2018 14:46)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-05-28hala.mp4
Wiceminister Jarosław Stawiarski wizytował sportowe inwestycje powiatu starachowickiego. Razem z przedstawicielami samorządu i posłem Krzysztofem Lipcem oglądał również miejsce przyszłej lokalizacji hali przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Powiat stara się o dofinansowanie tej inwestycji z programu „Sportowa Polska”.

Niemal 10 mln zł ma kosztować budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Nadzieją na szybką realizację inwestycji jest pozyskanie dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Między innymi na ten temat władze powiatu rozmawiały z goszczącym w naszym regionie wiceministrem resortu Jarosławem Stawiarskim. Obiekt ma powstać w miejscu istniejącej hali.

 

Samorządowcy zapowiadają, że w przypadku otrzymania dofinansowania budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku. Nowa hala ma być nowoczesnym obiektem spełniającym wymogi obecnych czasów.

 

Jarosław Stawiarski potwierdził możliwość dofinansowania budowy obiektu w ramach programu „Sportowa Polska”.

 

Polityk podsumował, iż w ciągu dwóch lat w województwie świętokrzyskim zrealizowano 35 projektów we współpracy z Ministerstwem Sportu na łączną kwotę 28 mln zł. W naszym powiecie takich obiektów powstaje 8. Koszt ich budowy to 9 mln zł.

 

Podczas spotkania poruszono także kwestię modernizacji Stadionu Miejskiego.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe