Co i kiedy zarząd dróg wojewódzkich zbuduje w naszym mieście?

  • 1.06.2018, 13:05 (aktualizacja 01.06.2018 15:21)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-06-01powiatdrogi.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jeśli marszałek znajdzie pieniądze, obwodnica w północno- zachodnich Starachowicach powstanie najwcześniej do 2021 roku - taką informację przekazał radnym powiatu Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Trudniej natomiast było uzyskać odpowiedź na pytanie, kiedy zostanie zakończone rondo przy zbiegu ulic Batalionów Chłopskich i Radomskiej. Teoretycznie nadal obowiązuje termin do końca czerwca.

Temat inwestycji na drogach powiatowych podległych Świętokrzyskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Kielcach, pojawił się na ostatniej sesji Rady Powiatu w Starachowicach w związku z przyjazdem na obrady dyrektora tej instytucji Damiana Urbanowskiego. Gość mówił o trwającej budowie

ronda w okolicy szpitala i szansach na powstanie obwodnicy w północno - zachodnich Starachowicach.

 

Dyrektor dodał jeszcze, że na etapie projektu, przygotowywanego wspólnie z powiatem starachowickim, jest budowa kolejnego ronda, tym razem przy zbiegu ulic Szkolnej z Radomską. Radni, którzy w przeszłości nie kryli niezadowolenia z nieobecności przedstawiciela tej instytucji na posiedzeniach samorządowych poświęconych drogownictwu, teraz postanowili skorzystać z okazji i zadali dyrektorowi cały szereg pytań.

 

Radny Cezary Berak pytał m.in. o szanse na modernizację ulicy Radomskiej.

 

Dyrektor Urbanowski odpowiedział, że powodzenie tej inwestycji jest uzależnione od wspólnego finansowanie np. przez województwo, miasto i powiat.

 

Termin zakończenia przeciągającej się budowy ronda przy zbiegu ulic Batalionów Chłopskich – Radomska, interesował radnego Pawła Lewkowicza.

 

Radny niepokoił się też zagrożonym bezpieczeństwem pieszych na ulicy Radomskiej i alei Armii Krajowej.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe