Ruszyła termomodernizacja „dziewiątki”

  • 4.06.2018, 12:58 (aktualizacja 04.06.2018 13:42)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-06-04sp9.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rozpoczęły się prace termomodernizacyjne na obiekcie Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach. Roboty zostały rozłożone na dwa lata. Ich koszt to ponad 4,5 mln zł. Zadanie będzie współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Po zawirowaniach, związanych z pierwotnie większymi niż zakładano kosztami realizacji prac, społeczność Szkoły Podstawowej nr 9 doczekała się termomodernizacji. Roboty ruszyły w dniu dzisiejszym. Wykonuje je starachowicka firma AGRO-BUD.

 

Realizacja prac została zaplanowana na 2 lata. Roboty mają się zakończyć do 20 sierpnia 2019 roku.

 

Inwestycja będzie realizowana z udziałem środków unijnych. Wszystko wskazuje na to, że wysokość dofinansowania sięgnie 95% kosztów kwalifikowanych, ponieważ termomodernizowana placówka znajduje się w obszarze objętym rewitalizacją. Z realizacji prac cieszą się zarówno uczniowie „dziewiątki”, jak i kadra pedagogiczna.


 


 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe