O promocji naszego regionu na sesji rady powiatu

  • 5.06.2018, 13:04 (aktualizacja 06.06.2018 11:45)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-06-05promocjapowiatu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Działania Starostwa Powiatowego w Starachowicach zmierzające do wypromowania naszego regionu i przyciągnięcia turystów, to jeden z tematów ostatniego posiedzenia rady powiatu. Samorządowcy po wysłuchaniu sprawozdania dyrektora merytorycznej jednostki, podzielili się własnymi spostrzeżeniami. Była mowa m.in. o szansach na przekazanie powiatowi na własność kolejki wąskotorowej, o niskiej frekwencji na imprezach kulturalnych oraz o nadziejach związanych z organizacją w Starachowicach międzynarodowych zawodów robotów kosmicznych.

O wspieraniu kultury, rozwoju turystyki oraz przybliżaniu dorobku naszego regionu, rozmawiano na ostatniej sesji Rady Powiatu w Starachowicach. Temat podejmowanych w ubiegłym roku działań bardzo obszernie zreferował Tomasz Capała dyrektor Wydziału Kultury, Promocji i Informacji o Powiecie w starostwie powiatowym. Była też mowa wydarzeniach tegorocznych już zrealizowanych i planowanych w kolejnych miesiącach. Największe nadzieje na wypromowania naszego powiatu, wiązane są z organizacją w dniach 14- 16 września na terenie Muzeum Przyrody i Techniki „European Rover Challenge”- jednej z największych w Europie imprez kosmiczno - robotycznych z udziałem pasjonatów z całego świata.

 

Radni nie kwestionowali zasadności skorzystania z tej szansy, mieli natomiast pytania i spostrzeżenia dotyczące innych kwestii, jak np., opłacalność członkostwa powiatu starachowickiego w Regionalnej Organizacji Turystycznej.

 

Radny Dariusz Dąbrowski był rozczarowany rezygnacją z imprezy jego pomysłu, w trakcie której nagradzano lokalnych przedsiębiorców statuetkami „Żelaznych pierścieni”.

 

Radny pytał też o działania zarządu powiatu w zakresie przekazania przez PKP na własność samorządu, torowiska kolejki wąskotorowej Starachowice - Lipie.

 

Jan Wzorek ocenił, że powiat poczynił duże postępy w zakresie promocji turystycznej. Starosta Danuta Krępa niepokoiła się zbyt niską frekwencją wydarzeń organizowanych przez Muzeum PiT.  Zdaniem starosty należy stawiać na organizację imprez masowych, bo ta forma już się sprawdziła.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe