W Starachowicach ruszył pokaz filmów zaangażowanych społecznie

  • 6.06.2018, 14:16 (aktualizacja 06.06.2018 14:20)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-06-06watchdocs.mp4
Starachowiczanie już po raz trzeci mogą oglądać najlepsze filmy dokumentalne na temat praw człowieka, za sprawą 16 Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Wczoraj zainaugurowano to wydarzenie w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki łącząc je z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży. Jego uczestnicy przedstawili własną interpretacje tematu praw dziecka.

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wystartował pokaz filmów na temat przestrzegania i łamania praw człowieka. Widzowie mają okazję zobaczyć wybrane dzieła z 16 Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs, który jest przeglądem dokumentów nakręconych przez reżyserów z całego świata. Starachowiczanie mogą już po raz trzeci uczestniczyć w tej międzynarodowej imprezie dzięki Stowarzyszeniu Lokalni.pl.

 

Inaugurację festiwalu połączono z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pod hasłem „Mały i duży” dla dzieci i młodzieży szkolnej. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić własne artystyczne przemyślenia na temat praw dziecka.

 

W każdej kategorii przyznano dwie równorzędne pierwsze nagrody oraz wyróżnienia. W grupie najmłodszej zwyciężyli: Sebastian Szewczyk i Aleks Wywiał z SP nr 10, w grupie średniej Julia Zaręba z Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach i Natalia Kamińska z SP nr 11. W najstarszej kategorii wiekowej pierwsze miejsca przyznano Mai Sosnowskiej i Małgorzacie Markowskiej, wychowankom POP.

 

Spotkanie z kinem zaangażowanym społecznie potrwa do soboty 9 czerwca. Impreza jest bezpłatna. Codziennie o godzinie 17.30 w muzealnym Kinie Kotłownia wyświetlane będą dwa filmy. Potem wykłady ekspertów i możliwość dyskusji, a następnie koncert. Tylko w sobotę nastąpi zmiana scenariusza. Bezpośrednio po projekcji o godz.19.00 spotkanie z prawdziwą gwiazdą – wybitnym aktorem Janem Nowickim.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe