Ćwiczenia reagowania kryzysowego na osiedlu Południe

  • 6.06.2018, 14:18 (aktualizacja 06.06.2018 14:23)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-06-06psp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Działania ratowniczo-gaśnicze na terenach leśnych w sąsiedztwie dużych skupisk ludzkich były były tematem zintegrowanych ćwiczeń służb w okolicy zalewu Lubianka. Swój profesjonalizm sprawdzały straż pożarna, policja, ratownicy medyczni oraz zespoły zarządzania kryzysowego. Działania trwały kilka godzin.

Zagubione dzieci, połamane drzewa tarasujące drogę oraz pożar lasu to tylko kilka problemów, z którymi zmierzyli się uczestnicy ćwiczeń reagowania kryzysowego w południowej części miasta. Pozoracje rozgrywały się na leśnym terenie okolic Lubianki, gdzie zagubiło się pięcioro dzieci. Sytuacja była tym poważniejsza, iż nad ranem w sąsiedztwie obozu przeszła trąba powietrzna i powalone drzewa zatarasowały jedyną drogę dojazdową, a w lesie doszło do rozległego pożaru.

 

Akcja gaśnicza zmusiła strażaków do użycia bardzo dużej ilości wody, którą musieli dostarczyć na znaczną odległość za pomocą specjalnych węży.

 

Od początku roku doszło już do ponad 300 pożarów lasów, w czasie których żywioł strawił 120 ha zalesionych obszarów. Dzięki szybkiej reakcji strażaków te straty nie są większe.

 

Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie współdziałania służb w razie wystąpienia sytuacji kryzysowych.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe