Ruszyła modernizacja starachowickiej oczyszczalni ścieków

  • 6.06.2018, 14:19 (aktualizacja 06.06.2018 14:23)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-06-06pwik.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rozpoczęły się prace modernizacyjne części osadowo-biogazowej oczyszczalni ścieków przy ul. Bocznej. Warta ponad 20 mln zł inwestycja ma obniżyć ilość osadów ściekowych, a tym samym obniżyć koszty ich usuwania. Realizacja zadania jest możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu z Programu Infrastruktura i Środowisko. Prace maja zakończyć się pod koniec przyszłego roku.

Na terenie starachowickiej oczyszczalni ścieków przy ul. Bocznej uroczyście rozpoczęto prace modernizacyjne. W spotkaniu wzięli udział wojewoda Agata Wojtyszek, prezydent Starachowic Marek Materek, prezes Ryszard Gliwiński Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, radny miejski Tomasz Andrzejewski oraz przedstawiciele wykonawcy i prac i inżyniera kontraktu. Inwestora zadania – Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji reprezentował prezes Piotr Nowak. Prace rozpoczęło symboliczne podpisanie łopaty przez uczestników spotkania.

 

Prezydent Marek Materek podkreślał, że inwestycja nie jest realizowana z kredytów, a więc nie przełoży się na wzrost opłat dla mieszkańców.

 

Prezes WFOŚiGW zwrócił uwagę zebranych na innowacyjność wdrażanej technologii. Prace realizuje krakowska firma Control Process. W ramach inwestycji mają powstać 2 zamknięte komory fermentacyjne, w których ma być pozyskiwany z osadów ściekowych gaz.  Prace modernizacyjne będą prowadzone równolegle z normalną praca oczyszczalni.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe