Firma Autobox realizuje inicjatywę Telewizji Starachowice

  • 8.06.2018, 13:42 (aktualizacja 20.06.2018 13:38)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-06-08autobox.mp4
Starachowicka firma Autobox zrekonstruuje trzy stary, które jako tzw. witacze staną w kilku miejscach na granicach naszego miasta. Będą to modele 200, 660 i 1142. Nasze niegdyś kultowe ciężarówki, w odświeżonej roli promotorów Starachowic, to forma uczczenia 70 rocznicy powstania Fabryki Samochodów Ciężarowych „Star”.

Nabiera rozpędu inicjatywa Telewizji Starachowice związana z oryginalnym sposobem uczczenia, przypadającego w tym roku jubileuszu 70 – lecia Fabryki Samochodów Ciężarowych „Star”. Chodzi o stworzenie „Ścieżki Stara", składającej się z 5 różnych modeli tych pojazdów ustawionych przy granicach miasta w roli tzw. „witaczy”. Pomysł zgłoszony przez Telewizję Starachowice, a także Centrum Inicjatyw Senioralnych, zaczyna się już przeradzać w konkrety za sprawą lokalnej firmy Autobox, specjalizującej się w remontach starów. Spółka pozyskała trzy modele wymagające renowacji i na własny koszt przywróci im dawną świetność. Jednym z nich jest star 200.

 

Kolejnym modelem, który dzięki firmie Autobox zyska drugie życie jest star 660 - model ciężarowo - terenowy, wykorzystywany przez wojsko.

 

Trzecim witaczem, którego renowacją zajmie się Autobox będzie star 1142. Pojazd niebawem dotrze na teren zakładu. Warto podkreślić, że spółka podeszła do zadania z całą pieczołowitością. Wozy mają wyglądać tak, jakby właśnie zjechały z linii montażowej dawnej FSC. Dlatego w remontowanych starach zostaną uzupełnione wszelkie braki w wyposażeniu.

 

Wszystkie witające przyjezdnych stary mają zostać ustawione w następujących miejscach: skwer osiedla Michałów, rozjazd między ulicami Iłżecką i Krańcową, okolice zbiornika Pasternik oraz cmentarza na Bugaju, a także rondo przy centrum Galardia.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe