W Starachowicach powstała jadłodzielnia

  • 11.06.2018, 13:26 (aktualizacja 11.06.2018 14:49)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-06-11jadlodzielnia.mp4
W Galerii Skałka uruchomiono Punkt Przekazywania Żywności. Jadłodzielnia ma działać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 17.00 oraz w w soboty do 14.00. Obiekt wyposażono w lodówkę oraz półki, na których możemy zostawić zbędne nam, ale przydatne jeszcze do spożycia pożywienie lub z niego skorzystać. Każdy jednak korzysta z produktów na własną odpowiedzialność.

Zapowiedź uruchomienia jadłodzielni pojawiła się po raz pierwszy w marcu, nieprzypadkowo podczas przekazania sprzętu ufundowanego przez firmę Energa w ramach plebiscytu „Świeć się”. Głównym elementem obiektu, który uruchomiono trzy miesiące później jest właśnie energooszczędna lodówka pozyskana przez gminę w ten sposób. Jadłodzielnia ma wpłynąć na zmniejszenie ilości marnowanego jedzenia w naszym mieście.

 

Oprócz firmy Energa w tworzenie jadłodzielni zaangażowały się także Centrum Polityki Senioralnej oraz Stowarzyszenie Romi. W pierwsze produkty punkt doposażył Bank Żywności. Do jadłodzielni można przynosić wyłącznie podkuty hermetycznie zamknięte, które nie przekroczyły terminu przydatności do spożycia.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe