Wybitni reżyserzy gościli w Starachowicach

  • 11.06.2018, 13:31 (aktualizacja 11.06.2018 14:51)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-06-11zanussi.mp4
W ramach „Starachowickiego Festiwalu Sztuki” w naszym mieście pojawiły się prawdziwe gwiazdy. Janusz Majewski i Krzysztof Zanussi – czyli jedni z najwybitniejszych przedstawicieli reżyserskiej elity, spotkali się ze swoimi fanami w Starachowickim Centrum Kultury. Była okazja nie tylko do otrzymania autografu, czy zrobienia zdjęcia, ale także do uczestniczenia w rozmowie z gośćmi.

Na zaproszenie Starachowickiego Centrum Kultury oraz Stowarzyszenia Edukacyjno - Wychowawczego „Jabłoń” z Sandomierza – organizatorów „Starachowickiego Festiwalu Sztuki”, w naszym mieście zjawiły się prawdziwe sławy kinematografii, jedni z najwybitniejszych polskich reżyserów: Janusz Majewski i Krzysztof Zanussi. Ten pierwszy nakręcił m.in. kultową komedię „C.K. Dezerterzy” oraz jegj kontynuację „Złoto dezerterów”, a także znakomity serial historyczny „Królowa Bona”. Krzysztof Zanussi to z kolei jeden z czołowych twórców filmów o tematyce moralnej i psychologicznej, reżyser takich obrazów jak „Struktura kryształu”, „Barwy ochronnye”, „Cwał” czy „Brat naszego Boga”. Obaj twórcy wzięli udział w otwarciu wystawy multimedialnej poświęconej działalności Studia Filmowego TOR, otwartej w korytarzu SCK.

 

W wydarzeniu oprócz przedstawicieli organizatorów uczestniczyła też m.in. wiceprezydent Starachowic Ewa Skiba oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Jolanta Sopińska.

Sam mistrz Zanussi w rozmowie z naszą Telewizją wyraził satysfakcję z organizacji w naszym mieście festiwalu będącego przeglądem kina wysokich lotów.

 

Uczestnicy mieli okazję nie tylko otrzymać autografy, czy zrobić sobie zdjęcia z osobistościami polskiej kinematografii, ale także wziąć udział w spotkaniu z ich udziałem zorganizowanym w sali kawiarnianej SCK.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe