Wydarzenia kulturalne najbliższych dni upłyną pod znakiem historii

  • 12.06.2018, 14:18 (aktualizacja 12.06.2018, 14:30)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-06-12kultura.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Najbliższe imprezy, które odbędą się w naszym mieście oraz pobliskim Wąchocku, upłyną pod znakiem pamięci o legendarnym „Ponurym” i jego żołnierzach z Armii Krajowej. W planach jest m.in. wieczór pieśni patriotycznych przy ławeczce „Halnego”, rajd rowerowy na wykusową polanę, rekonstrukcja ostatniej bitwy „Ponurego” oraz projekcja filmu o jednym z jego towarzyszy broni. Dla odmiany miejska biblioteka planuje spotkania z poezją i muzyką chóralną, a Spółdzielczy Dom Kultury otwiera wystawę fotografii.

W dniach 15-17 czerwca w Starachowicach i na Wąchocku odbędzie się cykl dorocznych wydarzeń patriotycznych przygotowanych przez Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury”- „Nurt” oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Świętokrzyski. Start imprezy w najbliższy piątek o godz. 15.00 konferencją w domu kultury w Wąchocku na temat zorganizowanego przed 30 laty powtórnego pogrzebu majora Jana Piwnika „Ponurego”, legendarnego dowódcy Armii Krajowej w Świętokrzyskiem. O godz. 18.00 w Starachowicach przy ławeczce Zdzisława Rachtana ps.”Halny” na skwerze jego imienia zaplanowano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Sobota 16 czerwca to czas Rajdu Rowerowego na Wykus.

 

Wyruszy on ze Skarżyska, Suchedniowa, Bodzentyna, Starachowic oraz pobliskiego Wąchocka. Zapisywać można się jeszcze do 15 czerwca na stronie www.wykus.pl/rajd. Celem rajdu będą zaplanowane na godz.16.00 uroczystości na wykusowej polanie. Zakończenie imprezy w niedzielę 17 czerwca w Wąchocku. W programie: prelekcja w domu kultury, msza w opactwie cystersów, defilada przed pomnikiem „Ponurego”, a o godz.13.00 rekonstrukcja bitwy pod Jewłaszami, w której zginął major Piwnik. Na finał w Starachowickim Centrum Kultury o godz. 16.00 zostanie wyświetlony film pt. "Robot". Niezwykła historia Waldemara Szwieca.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach w tym tygodniu zaprasza na dwa wydarzenia. W czwartek 14 czerwca o godz. 17.00 – okazja do spotkania z Janiną Malicką, poetką z Końskich, która będzie promować swój tomik „Pomiędzy marzeniami”. Z kolei 15 czerwca o godz. 19.00 koncert z okazji 5 – lecia Chóru Kameralnego „Belcanto”. Natomiast Spółdzielczy Dom Kultury proponuje nam udział w wernisażu fotografii Zbigniewa Kopańskiego, prezesa Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego. Ekspozycja pod tytułem „Leśne... Bajkowe widzenia” zostanie otwarta we wtorek 19 czerwca o godz. 18.00.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe