Rządowe dofinansowanie na budowę ulicy Jana Pawła II i drogi Jagodne-Gadka

  • 12.06.2018, 14:21 (aktualizacja 12.06.2018 14:31)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-06-12jpii.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Starachowice i Powiat Starachowicki znaleźli się w 10 samorządów naszego województwa, które otrzymały dofinansowanie z Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów. Na terenie miasta będzie realizowany remont ulicy Jana Pawła II wraz z budową łącznika do ul. Prądzyńskiego. Powiatowa inwestycja zakłada prace na trakcie Jagodne – Gadka.

Ponad 7,5 mln zł trafi do powiatu starachowickiego z nowego, pilotażowego rządowego programu drogowego. Łącznie 10 samorządów z naszego województwa otrzymało 25,5 mln zł wsparcia na budowę dróg. Dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach z rąk wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek promesy odebrali przedstawiciele wszystkich samorządów. Znalazły się wśród nich powiaty: kielecki, sandomierski i starachowicki, oraz gminy: Kielce, Jędrzejów, Morawica, Starachowice, Strawczyn, Staszów i Miedziana Góra. Do programu zgłoszono 107 projektów, 6 odrzucono ze względów formalnych.

 

Najwięcej pieniędzy, bo po pięć milionów złotych trafiło do Jędrzejowa i Starachowic. W naszym mieście realizowany będzie remont ulicy Jana Pawła II na całej jej długości.

 

W ramach inwestycji wyremontowany zostanie ponad kilometrowy odcinek jezdni wraz z obustronnymi chodnikami i ścieżką rowerową. Planowana jest też budowa łącznika pomiędzy ulicami Jana Pawła II i Prądzyńskiego.

 

Władze miasta są dobrze przygotowane do realizacji zadania. Do przetargu na wykonawstwo zgłosiły się 3 firmy. Według zapowiedzi remont ma zakończyć się w połowie listopada.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe