Czy w Wąchocku powstanie „słoneczna plaża” przy zalewie?

  • 14.06.2018, 11:10 (aktualizacja 14.06.2018 14:32)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-06-14plazawachock.mp4
Towarzystwo Przyjaciół Wąchocka chce uatrakcyjnić otoczenie zalewu. W ramach projektu „Słoneczna plaża” planowane jest stworzenie miejsca do opalania i boiska do siatkówki plażowej oraz zamontowanie urządzeń sprzyjających rekreacji. Niestety, póki co kolejny przetarg na to zadanie nie został rozstrzygnięty z powodu zbyt kosztownych ofert. Zamawiający chce ogłosić następny, tym razem na wykonanie części prac.

Towarzystwo Przyjaciół Wąchocka chce, by w okolicy gminnego zalewu powstało jeszcze więcej atrakcji wabiących turystów. Stworzony przez organizację pomysł pod skróconą nazwą „Słoneczna plaża” zakłada stworzenie infrastruktury, która powinna przypaść do gustu wszystkim miłośnikom wypoczynku w ciepłych promieniach słońca.

 

Na tym jednak zamierzenia miłośników Wąchocka się nie kończą. Jeśli projekt „Słoneczna plaża” się powiedzie, są dodatkowe plany polegające na uczynieniu z gminnego zalewu kąpieliska.

 

Jednak na razie pomysły TPW pozostają tylko na papierze. Organizacja już dwa razy bez powodzenia ogłaszała przetargi na wykonanie plażowego projektu.

 

Fiaskiem zakończył się również ostatni, majowy przetarg. Jak informuje wiceburmistrz Sebastian Staniszewski plan działania jest teraz następujący: ogłoszenie prawdopodobnie w następnym tygodniu jeszcze jednej procedury, ale tylko na część zadania obejmującego budowę plaży i boiska do siatkówki plażowej. Od wyniku będzie zależało powodzenie całego przedsięwzięcia.

 

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe