Dofinansowania nie ma, ale otwarte strefy aktywności będą

  • 14.06.2018, 11:13 (aktualizacja 14.06.2018 14:33)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-06-14strefy.mp4
Lokalne władze planowały budowę w Starachowicach pięciu tzw. Otwartych Stref Aktywności za kwotę 450 tys. zł. Połowę kosztów miało pokryć unijne dofinansowanie, pomocy jednak nie otrzymaliśmy. Mimo to jest zapowiedź realizacji inwestycji tyle, że z budżetu gminy i w okrojonej wersji.

W Starachowicach miało powstać 5 Otwartych Stref Aktywności, czyli usytuowanych w plenerze terenów rekreacyjnych. Przedsięwzięcie oszacowano na 450 tys. zł, a gmina ubiegała się o 225 tys. zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

 

Wsparcia jednak nie uzyskaliśmy z powodu przekroczenia tzw. wskaźnika G, który ustala maksymalny limit podstawowych dochodów podatkowych w wysokości do 1350 zł na 1 mieszkańca. W Starachowicach wskaźnik G wynosi 1538,57 zł. Mimo niepowodzenia Otwarte Strefy Aktywności jednak powstaną w wersji oszczędnościowej i za pieniądze gminy.

 

Stref będzie w sumie 4. U zbiegu ulic Makowej i Sadowej powstanie ogrodzony plac zabaw, przy ul. Na Szlakowisku –
park linowy, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 - siłownia plenerowa, a przy Szkole Podstawowej nr 11 zostanie zmodernizowany już istniejący plac zabaw.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe