Strażacy ochotnicy z nowym sprzętem ratowniczym

  • 15.06.2018, 08:00
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Strażacy ochotnicy z nowym sprzętem ratowniczym
Strażacy ochotnicy z pięciu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Mirzec odebrali nowy sprzęt ratowniczy.

Przekazanie sprzętu odbyło się w środę 13 czerwca. Uczestniczyli w nim wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, przewodnicząca Rady Gminy w Mircu Agnieszka Idzik – Napiórkowska, Andrzej Kutwin, inspektor do spraw obronnych Urzędu Gminy w Mircu, Wiesław Ungier, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, Tadeusz Sobczyk, prezes Zarządu Gminnego OSP w Mircu, delegacje strażaków ochotników z Gadki, Mirca, Osin, Ostrożanki i Tychowa Starego.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

 

Uroczystość odbyła się na placu przed budynkiem Urzędu Gminy w Mircu. Poprowadził ją Andrzej Kutwin, który złożył wojewodzie Agacie Wojtyszek meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości. Jako pierwszy głos zabrał wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, który przywitał wszystkich uczestników spotkania.

 

- Inicjatywy podejmowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości na rzecz stowarzyszeń jakimi są Ochotnicze Straże Pożarne są szczególnie potrzebne dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa w gminach. Gmina Mirzec aktywnie doposaża jednostki OSP w pojazdy pożarnicze, sprzęt i umundurowanie bojowe, nie zapominając jednocześnie o zapewnieniu wysokiego standardu warunków socjalno - bytowych poprzez remonty i rozbudowy strażnic. Z przyjemnością możemy dziś uczestniczyć w uroczystości przekazania sprzętu ratowniczego dla jednostek ochotniczych straży pożarnych – powiedział wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn.

 

Wójt Mirosław Seweryn podziękował wojewodzie Agacie Wojtyszek za możliwość skorzystania z wyjątkowo korzystnego dofinansowania na zakup sprzętu. Gmina wydatkowała tylko jeden procent wartości zakupów. 99 procent kwoty stanowiło dofinansowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości, z pieniędzy z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej Funduszu Sprawiedliwości. Gmina otrzymała 37.422 złote, za które zakupione zostały dwa defibrylatory z instrukcją głosową w języku polskim, z możliwością zastosowania ich dla osoby dorosłej oraz dziecka, trzy zestawy ratownictwa PSP R-1 i dwa zestawy ratownictwa PSP R-1 bez deski i szyny Kremera. W skład zestawu PSP R-1 wchodzą między innymi: butla tlenowa z przewodami tlenowymi i maskami, worki samorozprężalne, ssak, maski przeciwbakteryjne, wskaźniki dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, materiały opatrunkowe, nosze typu deska z pasami zabezpieczającymi, kołnierze szyjne oraz zestaw 14 szyn Kremera.

 

Głos zabrała też wojewoda Agata Wojtyszek.

 

- To dziś wyjątkowe święto dla gminy Mirzec, czas kiedy mogę podziękować wszystkim druhom działającym w jednostkach OSP w gminie za codzienny trud i pracę wkładaną na rzecz mieszkańców gminy Mirzec i powiatu starachowickiego. Wasza troska i gotowość niesienia pomocy jest nieoceniona. Ale nie byłoby możliwe niesienie pomocy tylko dzięki waszej gotowości. Dlatego bardzo się cieszę i gratuluję panu wójtowi, że zdecydował się złożyć wniosek, dzięki któremu każda jednostka OSP z gminy Mirzec znajdująca się w Krajowym Systemie Ratowniczym otrzyma sprzęt w postaci toreb medycznych – powiedziała wojewoda Agata Wojtyszek.

 

Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Wiesław Ungier podkreślił, że posiadanie profesjonalnego sprzętu ratowniczego pozwoli na udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej osobom poszkodowanym.

 

- Życzę wam, aby ten sprzęt był przede wszystkim używany podczas szkoleń. Ale zbliżają się wakacje, na drogach będzie więcej pojazdów i może dochodzić do różnych zdarzeń na drogach. Wtedy niesienie pomocy jest naszym obowiązkiem i ten sprzęt może być potrzebny – powiedział komendant PSP w Starachowicach Wiesław Ungier, który podziękował za wsparcie wojewodzie, a wójtowi gminy Mirzec Mirosławowi Sewerynowi za wzorową współpracę.

 

Druhowie ochotnicy z Gadki, Mirca, Osin, Ostrożanki i Tychowa Starego odebrali zestawy ratownicze z rąk wojewody Agaty Wojtyszek, wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna, przewodniczącej Rady Gminy w Mircu Agnieszki Idzik – Napiórkowskiej, komendanta powiatowego PSP Wiesława Ungiera i Tadeusza Sobczyka, prezesa Zarządu Gminnego OSP Mirzec, który podziękował wojewodzie Agacie Wojtyszek w imieniu obdarowanych. Zaapelował też – za pośrednictwem wojewody Agaty Wojtyszek - do Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o przywrócenie możliwości współfinansowania kursów przygotowujących strażaków do obsługi nowego sprzętu ratowniczego.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe