Nauka zawodu u pracodawców dzięki pieniądzom pozyskanym przez powiat

  • 21.06.2018, 14:27 (aktualizacja 21.06.2018 14:41)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-06-21szkolnictwozawodowe.mp4
Powiat starachowicki pozyskał nowe środki finansowe na rozwój szkolnictwa zawodowego. Marszałek województwa świętokrzyskiego przyznał samorządowi blisko 264 tys. zł w ramach konkursu grantowego. Zostaną one wykorzystane na realizację projektu pod nazwą „Kształcenie w miejscu pracy”, przeznaczonego dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i 2.

Do budżetu powiatu starachowickiego trafi więcej pieniędzy na uatrakcyjnienie i podniesienie efektywności nauki w szkołach zawodowych. Wsparcie pochodzi z konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Docelowo skorzystają z niego uczniowie dwóch szkół zawodowych w Starachowicach.

 

Jak podkreśla Monika Nowak, członkini zarządu powiatu, poznawanie zawodu w szkolnych pracowniach to zbyt mało. Do uzyskania zadowalających efektów konieczna jest nauka także w zakładach pracy.

 

Projekt „Kształcenie w miejscu pracy” obejmie nie tylko praktyki w firmach. Oferta jest skierowana do 29 uczniów, a czas realizacji obejmuje okres od września br. do końca stycznia 2020 roku.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe