Kolarskie Mistrzostwa Polski już w niedzielę w Starachowicach

  • 28.06.2018, 13:37 (aktualizacja 28.06.2018 13:44)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-06-28strzala.mp4
W najbliższą niedzielę 1 lipca ulice naszego miasta wezmą w posiadanie zawodowi kolarze oraz miłośnicy jazdy na rowerze z wielu zakątków naszego kraju. Przyjadą na Kolarskie Mistrzostwa Polski oraz towarzyszące im wyścigi amatorskie, czyli II Starachowicką Strzałę. Uczestnicy będą się ścigać na 4 dystansach, biegnących przez nasze miasto oraz gminy: Brody Pawłów i Bodzentyn. Gośćmi imprezy będą prawdziwe kolarskie gwiazdy: Ryszard Szurkowski i Zenon Jaskuła.

W najbliższą niedzielę 1 lipca Starachowice staną się stolicą kolarstwa. To za sprawa Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym, które zostaną rozegrane na ulicach naszego miasta oraz gmin Brody, Pawłów i Bodzentyn. Imprezie będzie towarzyszyć II Starachowicka Strzała, czyli zawody dla amatorów na rowerach szosowych oraz górskich. Głównym organizatorem rowerowych zmagań jest firma Poland Bike.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

 

Start i meta obu wyścigów będą zlokalizowane w Kolarskim Miasteczku, przygotowanym na ulicy Batalionów Chłopskich przy Hotelu Europa. Uczestnicy Mistrzostwa Polski zmierzą się na czterech dystansach: 23 km, 63 km, 93 km i 123 km. Trzy pierwsze rywalizacje rozpoczną się o godz. 9.30.

 

W towarzyszącej mistrzostwom II Starachowickiej Strzale wystartują amatorzy na rowerach górskich na dystansie 23 km oraz na rowerach szosowych, którzy pokonywać będą 63 km. Dla najmniej zaawansowanych przygotowano także tzw. Paradę Familijną po ulicach Starachowic.

 

Familijny przejazd rozpocznie się o godz. 9.30 przy Hotelu Europa i będzie przebiegać ulicami Batalionów Chłopskich, Oświatową, Partyzantów, Lipową, Iglastą i Batalionów Chłopskich. Jak szacują organizatorzy potrwa około 10 minut i nie skomplikuje lokalnej komunikacji.

 

Zakończenie obu rywalizacji z honorowaniem najlepszych uczestników zaplanowano na godz. 19.00. Impreza organizowana jest przy ścisłej współpracy partnerów firmy Poland Bike, w tym Hotelu Europa, powiatu starachowickiego, miasta Starachowice, gmin: Pawłów, Brody i Bodzentyn.

 

Wielką frajdą dla uczestników i kibiców imprezy będzie obecność legendarnych byłych zawodników polskiego kolarstwa Zenona Jaskuły i Ryszarda Szurkowskiego.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe