Prawie 40 mln zł dla Starachowic na usprawnienie komunikacji

  • 28.06.2018, 13:40 (aktualizacja 28.06.2018 14:52)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-06-28konf.mp4
Nowa ulica Moniuszki, centra komunikacyjne w Starachowicach Zachodnich i Wschodnich, autobusy dla MZK i ścieżki rowerowe te przedsięwzięcia mają już wkrótce szansę na realizację dzięki dotacji przyznanej przez samorząd województwa świętokrzyskiego dla naszej gminy. Pieniądze w kwocie blisko 40 mln zł pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Gmina Starachowice otrzymała rekordowe dofinansowanie ze środków unijnych na poprawę komunikacji publicznej, optymalizację oświetlenia ulicznego oraz budowę ścieżek rowerowych i mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii. Projekty mają zostać zrealizowane do 2021 roku i mają dotyczyć niemal każdej sfery życia mieszkańców poczynając od komunikacji, rekreacji, estetyki miasta, ekologii i wielu innych.


 

Wśród planowanych inwestycji znajdują się m.in.: budowa około 10 km ścieżek rowerowych na terenie miasta wraz z wykonaniem 11 stacji roweru miejskiego z możliwością wypożyczenia jednośladów. Na terenie Starachowic maja także powstać dwa centra komunikacyjne.


 

W projektach uwzględniono także zrealizowaną budowę łącznika pomiędzy ulicą Szkolną a Batalionów Chłopskich oraz trwającą modernizację pasażu Staffa. Zmiany obejmą również tabor i obiekty Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.


 

Planowana jest dodatkowo budowa ulicy Moniuszki w nowym śladzie pomiędzy ulicami Kielecką i Nowowiejską. Kolejnym realizowanym działaniem będzie wymiana oświetlenie ulicznego. Prowadzona będzie też budowa 250 mikroistalacji odnawialnych źródeł energii u osób prywatnych.


 

Według zapowiedzi projekty, na które otrzymaliśmy dofinansowanie, realizowane będą w ciągu najbliższych 2 lat.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe