Radni ocenili ubiegłoroczną pracę zarządu powiatu

  • 29.06.2018, 14:11 (aktualizacja 29.06.2018 15:04)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-06-29absolutorium.mp4
Głównym punktem ostatniego posiedzenia Rady Powiatu w Starachowicach było udzielenie absolutorium zarządowi powiatu, z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok. Głosowanie poprzedziła długa dyskusja radnych, w której ścierały się odmienne opinie. Ostatecznie zdecydowała arytmetyka: 12 głosów za przy 8 przeciwnych i 1 wstrzymującym się wystarczyły do tego, by starosta Danuta Krępa i jej współpracownicy mogli nadal piastować swoje funkcje.

Czwartkowa sesja Rady Powiatu w Starachowicach była jednym z najważniejszych posiedzeń dla obecnego zarządu powiatu. Starosta Danuta Krępa, jej zastępca oraz członkowie zarządu byli oceniani przez radnych pod kątem wykonania budżetu za 2017 rok. Od tego uzależnione było udzielenie im absolutorium. Pozytywne opinie w tym zakresie wyraziła Regionalna Izba Obrachunkowa w Kielcach oraz komisja rewizyjna rady powiatu. Natomiast poszczególni radni zaprezentowali skrajnie różne opinie.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

 

W swoim wystąpieniu starosta Danuta Krępa wyliczyła przykłady działań mających przemawiać na korzyść obecnego zarządu. To m.in. powstanie nowego ronda Szkolna - Iglasta – Batalionów Chłopskich oraz inwestycje drogowe we wszystkich gminach, podjęcie wyzwania, jakim jest budowa wiaduktu nad torami w Starachowicach, powstanie klasy sportowej w ZSZ nr 3, czy przenosiny oddziału zakaźnego do lepszej lokalizacji.

 

Goszczący na sesji poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec podzielił się swoimi przemyśleniami m.in. na temat przyczyn likwidacji Polsko – Amerykańskich Klinik Serca w Starachowicach. Zdaniem parlamentarzysty kliniki mogła uratować współpraca z naszym szpitalem i były na to szanse, pogrzebało je jednak doniesienie złożone na parlamentarzystę do prokuratury.

 

W decydującym głosowaniu nad absolutorium rada powiatu również była podzielona. 12 osób głosowało za, opozycja z PSL oraz radny Cezary Berak w liczbie 8 osób byli przeciw, jeden radny wstrzymał się od głosu. Ten wynik wystarczył do udzielenia absolutorium przez obecnemu zarządowi powiatu.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe