Miasto sprzeda część udziałów PWiK

  • 29.06.2018, 14:11 (aktualizacja 29.06.2018 15:05)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-06-29sesjarm.mp4
Rada miejska wyraziła zgodę na sprzedaż udziałów Gminy Starachowice w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Miasto w ten sposób chce pozyskać środki na swój wkład do budowy wiaduktu nad torami w Starachowicach Zachodnich i budowę mieszkań. Nie wszyscy radni jednak poparli prezydencki pomysł.

Wykonano pierwszy krok w stronę sprzedaży części, starachowickich udziałów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Podczas dzisiejszych obrad radni miejscy wyrazili zgodę na przeprowadzenie tej transakcji. Sprzedany ma zostać pakiet 28 700 udziałów, czyli do 30 % akcji o wartości 17 mln 220 tys. zł.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

 

Pierwotnie władze miasta jako partnera transakcji widziały tylko Państwowy Fundusz Rozwoju, jednak ostatecznie sprzedaż odbędzie się w formie przetargu prawa cywilnego.

 

Za przyjęciem uchwały głosowało 12 radnych. 2 samorządowców było przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu. Obawy budziła m.in.: formuła sprzedaży, określana m.in. jako ukryta pożyczka.

 

Niepokój radnych budził także brak konkretnego stanowiska osób zarządzających spółką. Samorządowcy obawiają się także możliwości kupienia udziałów PWiK przez podmiot prywatny. Radni, którzy zagłosowali za sprzedażą upatrują w niej z kolei szansy na rozwój miasta poprzez zaplanowane inwestycje. Udziały wodociągów mają wrócić do gminy w ciągu 20 lat od momentu sprzedaży.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stokrotka
Stokrotka 2.07.2018, 10:29
Wodociągi w Gdańsku już w części są prywatne, tylko nie ma odpowiedzialnego za ścieki wpływające do morza.

Pozostałe